Preci-Dip 811-S1-003-30-016191
811-S1-003-30-016191 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-003-30-016191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-S1-003-30-016191.pdf
Availability of 811-S1-003-30-016191
QUANTITY
811-S1-003-30-016191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-003-30-016191
Internal Part NumberEIS-811-S1-003-30-016191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series811
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts3
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-003-30-016191
Related Links811-S1-003, 811-S1-003-30-016191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-003-30-016191 Details Description
Related parts for 811-S1-003-30-016191
IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 49A 0.5 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 20POS datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 DUAL WALL SN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CLASS II DESKTOP 18V 30W datasheet.pdf