Preci-Dip 811-S1-012-10-014101
811-S1-012-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-012-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-012-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-012-10-014101
QUANTITY
811-S1-012-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-012-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-012-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-012-10-014101
Related Links811-S1-012, 811-S1-012-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-012-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-012-10-014101
RESISTOR KIT 100K-1M 1/8W datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 200V 6A TO251 datasheet.pdf
IC 2:6PLL SYNTH/MULT/DIV 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONN MMCX JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE PIN RA datasheet.pdf
HD 38999 PIN CON PCB .350" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf