Preci-Dip 811-S1-012-10-016101
811-S1-012-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-012-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-012-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-012-10-016101
QUANTITY
811-S1-012-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-012-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-012-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-012-10-016101
Related Links811-S1-012, 811-S1-012-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-012-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-012-10-016101
IC FLASH 2MBIT 70NS 32DIP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 3W 3PVH 6COL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf