Preci-Dip 811-S1-020-10-017101
811-S1-020-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-020-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-020-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-020-10-017101
QUANTITY
811-S1-020-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-020-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-020-10-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-020-10-017101
Related Links811-S1-020, 811-S1-020-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-020-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-020-10-017101
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 300MA 1.41 OHM datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 480V 30A CHASSIS datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.62"L X 3.11"W datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TOOL KIT FOR 6 & 14 MOLEX SWITCH datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 1200V TO247 datasheet.pdf