Preci-Dip 811-S1-021-10-015101
811-S1-021-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-021-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 21POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-021-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-021-10-015101
QUANTITY
811-S1-021-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-021-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-021-10-015101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Connector TypePiston
Number of Contacts21
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-021-10-015101
Related Links811-S1-021, 811-S1-021-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-021-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-021-10-015101
IC DIFF DRVR/RCVR LV DUAL 16SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADM1023 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 16A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" CLEAR 50' datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 165A D2 datasheet.pdf