Preci-Dip 811-S1-023-10-014101
811-S1-023-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-023-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 23POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-023-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-023-10-014101
QUANTITY
811-S1-023-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-023-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-023-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Connector TypePiston
Number of Contacts23
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-023-10-014101
Related Links811-S1-023, 811-S1-023-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-023-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-023-10-014101
DIP SHUNT 12 POS LP TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.03A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 3COND 12AWG BLK 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN DC POWER JACK 3.5MM PNL MNT datasheet.pdf