Preci-Dip 811-S1-032-10-016101
811-S1-032-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-032-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 32POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-032-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-032-10-016101
QUANTITY
811-S1-032-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-032-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-032-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package40
Connector TypePiston
Number of Contacts32
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-032-10-016101
Related Links811-S1-032, 811-S1-032-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-032-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-032-10-016101
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
JUMPER FOR 6/6.5MM TB 2POS datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 25W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 R/A datasheet.pdf
IC TXRX/REGISTER 3ST 8BIT 24DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
IC DDR2 1GB 333MHZ 84BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf