Preci-Dip 811-S1-035-10-015101
811-S1-035-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-035-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 35POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-035-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-035-10-015101
QUANTITY
811-S1-035-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-035-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-035-10-015101
Connector TypePiston
Number of Contacts35
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-035-10-015101
Related Links811-S1-035, 811-S1-035-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-035-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-035-10-015101
CONN RECEPT HOUSING 15POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 38KHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC XLATOR HEX TTL-ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC SYSTEM MON 10BIT 4CH 10-UMAX datasheet.pdf
XFRMR 1CT:2CT/1CT:2CT 1.2/1.2MH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf