Preci-Dip 811-S1-037-10-014101
811-S1-037-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-037-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 37POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-037-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-037-10-014101
QUANTITY
811-S1-037-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-037-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-037-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts37
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-037-10-014101
Related Links811-S1-037, 811-S1-037-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-037-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-037-10-014101
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SC75 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC 32TQFN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .083W STER AB 16LLP datasheet.pdf
CAP FILM 58UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 11/16" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf