Preci-Dip 811-S1-039-10-015101
811-S1-039-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-039-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 39POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-039-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-039-10-015101
QUANTITY
811-S1-039-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-039-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-039-10-015101
Connector TypePiston
Number of Contacts39
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-039-10-015101
Related Links811-S1-039, 811-S1-039-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-039-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-039-10-015101
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKERS, LXW: 3 X 4 MM datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 6.03UH T38 datasheet.pdf