Preci-Dip 811-S1-041-10-017101
811-S1-041-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-041-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 41POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-041-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-041-10-017101
QUANTITY
811-S1-041-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-041-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-041-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts41
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-041-10-017101
Related Links811-S1-041, 811-S1-041-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-041-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-041-10-017101
CONN FPC 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FERRITE CHIP SIGNAL 1000 OHM SMD datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONTROL LOG 8 IN 4 OUT 100-240V datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
1-1/4" TEE COVER RACEWAY IVORY datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf