Preci-Dip 811-S1-043-10-016101
811-S1-043-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-043-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 43POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-043-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-043-10-016101
QUANTITY
811-S1-043-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-043-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-043-10-016101
Connector TypePiston
Number of Contacts43
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-043-10-016101
Related Links811-S1-043, 811-S1-043-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-043-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-043-10-016101
IC MOSFET DVR 4.0A DUAL 8DFN datasheet.pdf
SENS PROX M30 18MM DC3W-NO 2M datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 400V 80A datasheet.pdf
CONN FPC TOP 42POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/PIN BOX datasheet.pdf
IC MCU ARM 80KB FLASH 8KB 64LQFP datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf