Preci-Dip 811-S1-046-10-014101
811-S1-046-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-046-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 46POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-046-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-046-10-014101
QUANTITY
811-S1-046-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-046-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-046-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts46
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-046-10-014101
Related Links811-S1-046, 811-S1-046-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-046-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-046-10-014101
IC REG BUCK 15V 1A 24-SOIC datasheet.pdf