Preci-Dip 811-S1-047-10-015101
811-S1-047-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-047-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 47POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-047-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-047-10-015101
QUANTITY
811-S1-047-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-047-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-047-10-015101
Connector TypePiston
Number of Contacts47
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-047-10-015101
Related Links811-S1-047, 811-S1-047-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-047-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-047-10-015101
IC LED Driver DC DC Regulator 100mA Backlight 10-MSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
LED RED 700MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
7.92 WAFER ASSY W/LOCK 4CKT datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM MALE 24-28AWG datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES NET MULT OHM SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 1506 datasheet.pdf