Preci-Dip 811-S1-048-10-015101
811-S1-048-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-048-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 48POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-048-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-048-10-015101
QUANTITY
811-S1-048-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-048-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-048-10-015101
Connector TypePiston
Number of Contacts48
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-048-10-015101
Related Links811-S1-048, 811-S1-048-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-048-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-048-10-015101
LED LT BAR 8.89X19.05MM SGL YLW datasheet.pdf
IC ADC 3.5DIGIT W/LED 40-DIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 8A TO263AB datasheet.pdf
SHUNT CONN.ASSY 1P datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED PMI GREEN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 80A TO247AC datasheet.pdf