Preci-Dip 811-S1-050-10-017101
811-S1-050-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-050-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 50POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-050-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-050-10-017101
QUANTITY
811-S1-050-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-050-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-050-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts50
Pitch0.100" (2.54mm)