Preci-Dip 811-S1-051-10-014101
811-S1-051-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-051-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 51POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-051-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-051-10-014101
QUANTITY
811-S1-051-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-051-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-051-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts51
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-051-10-014101
Related Links811-S1-051, 811-S1-051-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-051-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-051-10-014101
IC EEPROM 32KBIT 3MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TEMP SWTCH OPEN DRAIN SOT23A5 datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 434.7VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 3.2A 57 MOHM TH datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X16 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EUROCRD RCPT 96POS VRT TYPR datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND GREEN datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM TACH 05VDC datasheet.pdf