Preci-Dip 811-S1-058-10-017101
811-S1-058-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-058-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 58POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-058-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-058-10-017101
QUANTITY
811-S1-058-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-058-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-058-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts58
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-058-10-017101
Related Links811-S1-058, 811-S1-058-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-058-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-058-10-017101
RES SMD 8.25KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
IC ACCELER 120G X-AXIS 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN CARD EDGE datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 18AWG 100' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf