Preci-Dip 811-S1-060-10-014101
811-S1-060-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-060-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 60POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-060-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-060-10-014101
QUANTITY
811-S1-060-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-060-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-060-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts60
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-060-10-014101
Related Links811-S1-060, 811-S1-060-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-060-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-060-10-014101
RES SMD 560 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE P2PAK datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT-23 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
FLANGE datasheet.pdf
16P 5.08 R/A PLUG,MARKED datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.075UF RADIAL datasheet.pdf