Preci-Dip 811-S1-061-10-014101
811-S1-061-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-061-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 61POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-061-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-061-10-014101
QUANTITY
811-S1-061-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-061-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-061-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts61
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-061-10-014101
Related Links811-S1-061, 811-S1-061-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-061-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-061-10-014101
CAP FILM 0.13UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 216POS .050" SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
WELD CABLE 3/0 AWG 600V BLK 164' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 100W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SIG PF 5R METRAL HDR datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf