Preci-Dip 811-S1-061-10-017101
811-S1-061-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-061-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 61POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-061-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-061-10-017101
QUANTITY
811-S1-061-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-061-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-061-10-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts61
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-061-10-017101
Related Links811-S1-061, 811-S1-061-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-061-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-061-10-017101
TRANS NPN 20VCEO 15MA S-MINI 3P datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY LF datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 5MFP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf