Preci-Dip 811-SS-002-30-008101
811-SS-002-30-008101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-002-30-008101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-002-30-008101.pdf
Availability of 811-SS-002-30-008101
QUANTITY
811-SS-002-30-008101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-002-30-008101
Internal Part NumberEIS-811-SS-002-30-008101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package680
Connector TypePiston
Number of Contacts2
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-002-30-008101
Related Links811-SS-002, 811-SS-002-30-008101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-002-30-008101 Details Description
Related parts for 811-SS-002-30-008101
HAND CRIMP TOOL 20-24 GAUGE datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 26POS .100 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 24V OUT datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 7POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.56A 145 MOHM datasheet.pdf