Preci-Dip 811-SS-003-30-001191
811-SS-003-30-001191 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-003-30-001191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-003-30-001191.pdf
Availability of 811-SS-003-30-001191
QUANTITY
811-SS-003-30-001191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-003-30-001191
Internal Part NumberEIS-811-SS-003-30-001191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package1,300
Series811
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts8
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-003-30-001191
Related Links811-SS-003, 811-SS-003-30-001191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-003-30-001191 Details Description
Related parts for 811-SS-003-30-001191
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
GUIDE PIN .100"SHD HD .100" R/A datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 780MA 225 MOHM datasheet.pdf