Preci-Dip 811-SS-006-30-008101
811-SS-006-30-008101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-006-30-008101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-006-30-008101.pdf
Availability of 811-SS-006-30-008101
QUANTITY
811-SS-006-30-008101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-006-30-008101
Internal Part NumberEIS-811-SS-006-30-008101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package230
Connector TypePiston
Number of Contacts6
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-006-30-008101
Related Links811-SS-006, 811-SS-006-30-008101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-006-30-008101 Details Description
Related parts for 811-SS-006-30-008101
Crystal 96.0060kHz 20ppm 11pF 12 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN SCSI .085" FEMALE RA 14POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9.3A SO8FL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
OPTICAL LINK MODULE REMOTE I/O datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
SBH 2-10 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.39UF RADIAL datasheet.pdf