Preci-Dip 811-SS-008-30-005101
811-SS-008-30-005101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-008-30-005101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 8POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-008-30-005101.pdf
Availability of 811-SS-008-30-005101
QUANTITY
811-SS-008-30-005101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-008-30-005101
Internal Part NumberEIS-811-SS-008-30-005101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package180
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts8
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-008-30-005101
Related Links811-SS-008, 811-SS-008-30-005101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-008-30-005101 Details Description
Related parts for 811-SS-008-30-005101
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8MSOP datasheet.pdf
IC POT DIGITL 100K 32TAP SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMB datasheet.pdf
RES 33 OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 4.2A DPAK-3 datasheet.pdf
RES 88.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf