Preci-Dip 811-SS-010-30-001191
811-SS-010-30-001191 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-010-30-001191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-010-30-001191.pdf
Availability of 811-SS-010-30-001191
QUANTITY
811-SS-010-30-001191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-010-30-001191
Internal Part NumberEIS-811-SS-010-30-001191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package1,300
Series811
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-010-30-001191
Related Links811-SS-010, 811-SS-010-30-001191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-010-30-001191 Details Description
Related parts for 811-SS-010-30-001191
RES SMD 240K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 15A D2PAK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HMIK ADAPTER P/S FE 20P datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf