Preci-Dip 813-S1-010-30-014101
813-S1-010-30-014101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-010-30-014101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Spring Loaded
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-010-30-014101.pdf
Availability of 813-S1-010-30-014101
QUANTITY
813-S1-010-30-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-010-30-014101
Internal Part NumberEIS-813-S1-010-30-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Spring Loaded
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeSurface Mount
MaterialBrass
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-010-30-014101
Related Links813-S1-010, 813-S1-010-30-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-010-30-014101 Details Description
Related parts for 813-S1-010-30-014101
IC ADC 3 1/2 DIGIT W/REF 44-MQFP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
ADJUSTMENT SCREW P 26 X 16 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SJP datasheet.pdf