Preci-Dip 813-S1-010-30-016101
813-S1-010-30-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-010-30-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-010-30-016101.pdf
Availability of 813-S1-010-30-016101
QUANTITY
813-S1-010-30-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-010-30-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-010-30-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-010-30-016101
Related Links813-S1-010, 813-S1-010-30-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-010-30-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-010-30-016101
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH 5-PORT 10/100 128PQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 7.3A 11.8 MOHM datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf