Preci-Dip 813-S1-010-30-017101
813-S1-010-30-017101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-010-30-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-010-30-017101.pdf
Availability of 813-S1-010-30-017101
QUANTITY
813-S1-010-30-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-010-30-017101
Internal Part NumberEIS-813-S1-010-30-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-010-30-017101
Related Links813-S1-010, 813-S1-010-30-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-010-30-017101 Details Description
Related parts for 813-S1-010-30-017101
RES SMD 2.43K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
TRIAC 600V 8A TO220 datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG GRN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf