Preci-Dip 813-S1-016-30-015101
813-S1-016-30-015101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-016-30-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-016-30-015101.pdf
Availability of 813-S1-016-30-015101
QUANTITY
813-S1-016-30-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-016-30-015101
Internal Part NumberEIS-813-S1-016-30-015101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-016-30-015101
Related Links813-S1-016, 813-S1-016-30-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-016-30-015101 Details Description
Related parts for 813-S1-016-30-015101
IC DECODER DUAL 2-4LINE 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
.180 PLUG STRIP PLT datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf