Preci-Dip 813-S1-018-10-016101
813-S1-018-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-018-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-018-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-018-10-016101
QUANTITY
813-S1-018-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-018-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-018-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-018-10-016101
Related Links813-S1-018, 813-S1-018-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-018-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-018-10-016101
CONN HEADR 15POS TRPL VERT GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 240MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 140VWM 224VC SOD123 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
LABEL NETWORK ADH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 65MA SNT6A datasheet.pdf