Preci-Dip 813-S1-018-30-016191
813-S1-018-30-016191 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-018-30-016191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-018-30-016191.pdf
Availability of 813-S1-018-30-016191
QUANTITY
813-S1-018-30-016191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-018-30-016191
Internal Part NumberEIS-813-S1-018-30-016191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-018-30-016191
Related Links813-S1-018, 813-S1-018-30-016191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-018-30-016191 Details Description
Related parts for 813-S1-018-30-016191
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 38KHZ datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.7V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V D2PAK datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH SC59 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO216 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD80 datasheet.pdf