Preci-Dip 813-S1-026-10-016101
813-S1-026-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-026-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 26POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-026-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-026-10-016101
QUANTITY
813-S1-026-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-026-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-026-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Connector TypePiston
Number of Contacts26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-026-10-016101
Related Links813-S1-026, 813-S1-026-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-026-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-026-10-016101
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EUROCARD RANG 60+4 POS datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PWR LED LIGHT SOURCE 3W RD-ORNG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 23MA 83 OHM SMD datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf