Preci-Dip 813-S1-046-10-017101
813-S1-046-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-046-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 46POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-046-10-017101.pdf
Availability of 813-S1-046-10-017101
QUANTITY
813-S1-046-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-046-10-017101
Internal Part NumberEIS-813-S1-046-10-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts46
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-046-10-017101
Related Links813-S1-046, 813-S1-046-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-046-10-017101 Details Description
Related parts for 813-S1-046-10-017101
IC XMITTER 868/915MHZ 16-SSOP datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X18 15NS 64STQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH DIP CODE SLD 10POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf