Preci-Dip 813-S1-048-10-014101
813-S1-048-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-048-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 48POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-048-10-014101.pdf
Availability of 813-S1-048-10-014101
QUANTITY
813-S1-048-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-048-10-014101
Internal Part NumberEIS-813-S1-048-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts48
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-048-10-014101
Related Links813-S1-048, 813-S1-048-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-048-10-014101 Details Description
Related parts for 813-S1-048-10-014101
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CARD GUIDE NAR 7.5X0.078" NAT datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS 1POS 25X25MM SQ OD 11.5MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLIES datasheet.pdf
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf