Preci-Dip 813-S1-050-10-015101
813-S1-050-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-050-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 50POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-050-10-015101.pdf
Availability of 813-S1-050-10-015101
QUANTITY
813-S1-050-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-050-10-015101
Internal Part NumberEIS-813-S1-050-10-015101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-050-10-015101
Related Links813-S1-050, 813-S1-050-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-050-10-015101 Details Description
Related parts for 813-S1-050-10-015101
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 12A HS 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 9-64V PNL MT datasheet.pdf
OSC MEMS 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC datasheet.pdf