Preci-Dip 813-S1-052-10-016101
813-S1-052-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-052-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 52POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-052-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-052-10-016101
QUANTITY
813-S1-052-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-052-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-052-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts52
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-052-10-016101
Related Links813-S1-052, 813-S1-052-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-052-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-052-10-016101
IC QUADRATURE MOD 700MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
MOUSE WASHABLE OPTICAL USB BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 184V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IMPACT RAM 3X16 GL SN datasheet.pdf
MICRO 51C S 8" WHT JACKP datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf