Preci-Dip 813-S1-060-10-017101
813-S1-060-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-060-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 60POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-060-10-017101.pdf
Availability of 813-S1-060-10-017101
QUANTITY
813-S1-060-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-060-10-017101
Internal Part NumberEIS-813-S1-060-10-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Connector TypePiston
Number of Contacts60
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-060-10-017101
Related Links813-S1-060, 813-S1-060-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-060-10-017101 Details Description
Related parts for 813-S1-060-10-017101
FERRITE CHIP ARRAY 1000 OHM 0504 datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.5A DPAK datasheet.pdf
IC GATE XOR 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf