Preci-Dip 813-S1-070-10-014101
813-S1-070-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-070-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 70POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-070-10-014101.pdf
Availability of 813-S1-070-10-014101
QUANTITY
813-S1-070-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-070-10-014101
Internal Part NumberEIS-813-S1-070-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts70
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-070-10-014101
Related Links813-S1-070, 813-S1-070-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-070-10-014101 Details Description
Related parts for 813-S1-070-10-014101
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 200VDC RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V TO92-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 9A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 31.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2W STER AB 32TQFN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 68 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR IMAGE VGA COLOR 52IBGA datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 23.24MM datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf