Preci-Dip 813-S1-070-10-017101
813-S1-070-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-070-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 70POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-070-10-017101.pdf
Availability of 813-S1-070-10-017101
QUANTITY
813-S1-070-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-070-10-017101
Internal Part NumberEIS-813-S1-070-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts70
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-070-10-017101
Related Links813-S1-070, 813-S1-070-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-070-10-017101 Details Description
Related parts for 813-S1-070-10-017101
ICL 47 OHM 25% 3A 19.56MM datasheet.pdf
IC CLK BUF CISC 66MHZ 1CIRC datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 14TSSOP datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
SW GUARD LOCK 2NC+1NC/1NO 24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DYN BRKNG RES, NON-UL, 35OHM datasheet.pdf
IC FPGA 492 I/O 672FBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf