Preci-Dip 813-SS-004-30-026101
813-SS-004-30-026101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-004-30-026101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Spring Loaded
Brief Description
CONN SPRING LOAD 4POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-004-30-026101.pdf
Availability of 813-SS-004-30-026101
QUANTITY
813-SS-004-30-026101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-004-30-026101
Internal Part NumberEIS-813-SS-004-30-026101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package270
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Spring Loaded
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts4
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeSurface Mount
MaterialBrass
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-004-30-026101
Related Links813-SS-004, 813-SS-004-30-026101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-004-30-026101 Details Description
Related parts for 813-SS-004-30-026101
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.9V SNT-4A datasheet.pdf