Preci-Dip 813-SS-012-30-003101
813-SS-012-30-003101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-012-30-003101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-012-30-003101.pdf
Availability of 813-SS-012-30-003101
QUANTITY
813-SS-012-30-003101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-012-30-003101
Internal Part NumberEIS-813-SS-012-30-003101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package120
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-012-30-003101
Related Links813-SS-012, 813-SS-012-30-003101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-012-30-003101 Details Description
Related parts for 813-SS-012-30-003101
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONNECTOR PLUG DC SOLDER CUP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf