Preci-Dip 813-SS-012-30-006191
813-SS-012-30-006191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-012-30-006191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-012-30-006191.pdf
Availability of 813-SS-012-30-006191
QUANTITY
813-SS-012-30-006191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-012-30-006191
Internal Part NumberEIS-813-SS-012-30-006191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)