Preci-Dip 813-SS-014-30-001101
813-SS-014-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-014-30-001101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 14POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-014-30-001101.pdf
Availability of 813-SS-014-30-001101
QUANTITY
813-SS-014-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-014-30-001101
Internal Part NumberEIS-813-SS-014-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-014-30-001101
Related Links813-SS-014, 813-SS-014-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-014-30-001101 Details Description
Related parts for 813-SS-014-30-001101
IDC CABLE - HKR10S/AE10M/HKR10S datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 2442MH 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 720MA 366 MOHM datasheet.pdf