Preci-Dip 813-SS-016-30-005101
813-SS-016-30-005101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-016-30-005101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-016-30-005101.pdf
Availability of 813-SS-016-30-005101
QUANTITY
813-SS-016-30-005101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-016-30-005101
Internal Part NumberEIS-813-SS-016-30-005101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-016-30-005101
Related Links813-SS-016, 813-SS-016-30-005101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-016-30-005101 Details Description
Related parts for 813-SS-016-30-005101
FIXED IND 180NH 600MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
BI-LVL PRISM R-G SMPSTR SIL datasheet.pdf
RES 47 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf