Preci-Dip 813-SS-018-30-021101
813-SS-018-30-021101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-018-30-021101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-018-30-021101.pdf
Availability of 813-SS-018-30-021101
QUANTITY
813-SS-018-30-021101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-018-30-021101
Internal Part NumberEIS-813-SS-018-30-021101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-018-30-021101
Related Links813-SS-018, 813-SS-018-30-021101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-018-30-021101 Details Description
Related parts for 813-SS-018-30-021101
IC DAC 12BIT LC2MOS 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 3-AXIS 50G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
33UF 6,3V 10X7X5MM 125C 20000H datasheet.pdf