Preci-Dip 813-SS-018-30-023101
813-SS-018-30-023101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-018-30-023101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-018-30-023101.pdf
Availability of 813-SS-018-30-023101
QUANTITY
813-SS-018-30-023101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-018-30-023101
Internal Part NumberEIS-813-SS-018-30-023101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-018-30-023101
Related Links813-SS-018, 813-SS-018-30-023101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-018-30-023101 Details Description
Related parts for 813-SS-018-30-023101
TRANS 7NPN DARL 100V 0.5A DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC INVERTER SGL SCHM INP SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 39MM datasheet.pdf
MOSFET 2N/2P-CH 30V 3.5A 8-SOP datasheet.pdf