Preci-Dip 813-SS-020-30-001191
813-SS-020-30-001191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-020-30-001191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-020-30-001191.pdf
Availability of 813-SS-020-30-001191
QUANTITY
813-SS-020-30-001191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-020-30-001191
Internal Part NumberEIS-813-SS-020-30-001191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-020-30-001191
Related Links813-SS-020, 813-SS-020-30-001191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-020-30-001191 Details Description
Related parts for 813-SS-020-30-001191
IC MUX/DEMUX FET 12BIT 56-SSOP datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT FGG.1B.306. FOR 6LV datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH datasheet.pdf
26500 12C 12#12 P BY PLUG LC datasheet.pdf
8200UF 63V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf