Preci-Dip 813-SS-020-30-005101
813-SS-020-30-005101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-020-30-005101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-020-30-005101.pdf
Availability of 813-SS-020-30-005101
QUANTITY
813-SS-020-30-005101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-020-30-005101
Internal Part NumberEIS-813-SS-020-30-005101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-020-30-005101
Related Links813-SS-020, 813-SS-020-30-005101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-020-30-005101 Details Description
Related parts for 813-SS-020-30-005101
TRIMMER 100K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
ADM60S/AE60G/ADM60S datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
WI-ME 8MB SDRAM 4MB FLASH 50 PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 35A 80VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 750 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf