Preci-Dip 813-SS-020-30-023101
813-SS-020-30-023101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-020-30-023101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-020-30-023101.pdf
Availability of 813-SS-020-30-023101
QUANTITY
813-SS-020-30-023101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-020-30-023101
Internal Part NumberEIS-813-SS-020-30-023101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-020-30-023101
Related Links813-SS-020, 813-SS-020-30-023101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-020-30-023101 Details Description
Related parts for 813-SS-020-30-023101
IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 810MA 276 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf